Evangelizační školy

„Give all, get more!“

ESM. O co jde?

Emmanuel School of Mission

„Je to, jako bys v jednom roce zažila tři.“
„Byl to nejlepší rok mého života!“
„V ESM si sáhne na dno každý. Nikdy bych ale neměnil.“

Evangelizační škola komunity Emmanuel, ESM, dát rok života Bohu. Znamená to se intenzivně ponořit do duchovního života, žít v úzkém společenství s dalšími lidmi z celého světa, odpovědět si na mnoho otázek v otázkách víry, křesťanství i církve a pochopit, co znamená předávat víru dál a zvát ostatní k Bohu.

Jde o to, poznat Boha mnohem víc, než dosud (ať už to pro Tebe doteď znamenalo cokoli), naučit se ostatní přijímat takové jací jsou a zažít toto přijetí sám na sobě.

Všech sedm těchto misijních škol mají stejný systém. Studenti žijí devět měsíců ve společném domě, kde probíhá vyučování, modlitba a společný život. Nedílnou součástí školy je i evangelizace.

Evangelizační škola není pro „V.I.P. svaté a vybrané“ jedince. Je především pro všechny, kdo berou svůj vztah s Bohem vážně, kdo se nechtějí spokojit s málem, kdo jsou odhodlaní dát mu vše. I když občas pochybují a neví si rady. Proč to má smysl? Protože Bůh jim dá mnohem víc, než vůbec tuší.

Duchovní život

Intenzivní duchovní život v ESM představuje každodenní chvály, adoraci a mši. Každý má také duchovního doprovázejícího, častou možnost rozhovoru s knězem nebo zpovědi. Několikrát za rok se jede na duchovní cvičení, které jsou vždycky skutečně hlubokým a intenzivním zážitkem.

Výuka

Zvláště v prvních třech měsících je opravdu mnoho času věnováno vyučování. Do školy jezdí jakžto lektoři profesoři s různých univerzit i odborníci z praxe, aby přednášeli i diskutovali o tématech, jako jsou křesťanská teologie, filosofie, etika, religionistika, nauka církve, antropologie nebo dějiny. Proč existuje ve světě zlo? Jaká je vlastně církev a co si myslí o homosexualitě nebo potratech? V čem spočívá krása liturgie? Jaký je Kristus? A co znamená život křesťana v moderní době? Nejen tyto, ale i další aktuální otázky jsou ve výuce probírány.

esm-s

Společenství

Život pohromadě s dalšími skvělými lidmi je akční, vtipný, obohacující, ale občas i náročný, protože člověk naráží na limity druhých i ty svoje. Celé to má ale velký efekt: naučit se přijímat druhé takoví, jací jsou. A být sám přijímán, se svými klady i nedostatky.

esm-m

Evangelizace

Misie nemusí být pouze v Africe, ale i třeba uprostřed evropského velkoměsta. Hovořit s lidmi o víře i o Bohu, nikoli v křeči, ale uvolněně, naučit se naslouchat a vcítit se, o to jde při evangelizaci. Ne proto, že bychom museli „prodávat Boha na ulici“, ale proto, že Jeho láska je něco tak neodolatelného, že si to prostě nemůžeme nechat pro sebe. Proto jezdí studenti ESM několikrát ročně na různé misie. Škola v Německu je zaměřená na hudbu, proto se děje evangelizace především skrze muzikálové představení, se kterým jezdí studenti na jaře na několik turné.

Chceš vědět víc? Zeptej se!

Podívej se na společné stránky všech ESM škol:

https://emmanuel.info/en/what-is-esm/

Přihláška do evangelizační školy je trochu jiná, než na klasické univerzity. Obvykle je potřeba poslat motivační dopis a zúčastnit se pohovoru, buď osobně nebo po Skype. Není to o tom, jestli splňuješ nějaké požadavky, znalosti atd., ale spíše se společně hledá a rozlišuje, jestli je to pro tebe, pro školu i pro Boha to správné. Věkové rozmezí studentů je většinou od osmnácti do třiceti (či trochu více) let.

Pokud tě zajímá víc informací, neboj se nám napsat, spousta z nás ESM absolvovala a můžeme ti zodpovědět všechny možné i nemožné dotazy. Kontaktuj nás třeba na mailu mladi.emmanuel@gmail.com.

Také se můžeš obrátit na konkrétní školy. Tady jsou kontakty:

ESM Altötting, Německohttp://www.esm-altoetting.de/de/kontakt (bewerbung@esm-altoetting.de)

ESM Řím, Itáliehttp://www.esm-rome.com/

ESM Paray Le-Monial, Franciehttp://www.esm-paray.com/contact/ (Tady by mail taky pohledal, ale zkus zavolat, minimálně francouzština zní moc pěkně)

ESM Manila, Filipínyhttp://www.esm-manila.com/contactus/

ESM New York, USA: https://www.esm-nyc.com/ (esm-nyc@emmanuelco.org)

ESM Salvador, Brazílie: emsalvadordiretor@gmail.com

ESM Bafoussam, Kamerun: clemsbo@hotmail.com

Neboj se to zkusit. ESM je šance, která není pro každého, a která se jen tak nenajde!

“Try! Try, just a little bit harder!” (Janis Joplin)

Nejnovější příspěvky

Maňa Napsal(a):

Již nelze přidávat komentáře.